Jdi na obsah Jdi na menu
 


Od května 2010  máme spuštěné nové stránky mavlast.eu

Na deštivou a chladnou sobotu dne 30. května 2009 možná nezapomenou účastníci cyklokonference.
V družině ze Špindlu s nimi jel i jistý chasník, který nedostál kdysi dávno svého slibu. A to byl důvod, proč povolat místní chasu s katy a učinit takové malé divadélko.
Družina musela sesednouti z prapodívných novot, nazývajících se kolo. Inu za nás se jezdívalo na koni, ale asi tato novodobá plechová potvora  nesežere tolik ovsa.
Chasníka  měli odtáhnouti  kati k provedení  veřejné popravy. On však, zdatný junák, vzal do zaječích. Netrvalo ale dlouho a na místo veřejného popraviště se dostavil. Při čtení rozsudku  se celá družina za břicha popadala. Vše samosebou dobře dopadlo, hříšníkovi zůstala hlava na svém místě a všichni přítomní se mohli v "Hostinci u Karla IV." porozhlédnout, občerstvit a nabrat tak sil na pokračování v další cestě ku Potštejnu. Místní hastrmánek Floriánek se svojí Adélkou rezlévali hostům ohnivou vodu na zahřátí a děvčata z vesnice rozdávala přítomným pamětní listy.
Děkujeme všem účastníkům cyklovýletu za milou návštěvu a přejeme mnoho zdaru při putování po vlastech český i moravských.

 

Náhledy fotografií ze složky akce pro účastníky cyklokonference

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář