Jdi na obsah Jdi na menu
 


Od května 2010  máme spuštěné nové stránky mavlast.eu

Dne 1. května jsme letos posedmé uspořádali PUTOVÁNÍ KE STUDÁNKÁM.

 

 

Pod Vorařskou lípou se po poledni  sešla místní chasa spolu s poutníky. Odpolední cestu ke studánkám zahájila paní starostka a chasa zazpívala několik mariánských a lidových  písniček.  Jinoch  přítomné seznámil s  historií památného místa pod Vorařskou lípou. Odsud jsme šli v průvodu k lesní studánce Panny Marie Pomocné. U této studánky byl malý kulturní program. Dívky studánku vyčistily, chasa zazpívala mariánské písničky a poutníky seznámila s historií čištění studánek. Paní starostka studánku symbolicky odemkla.  Pan farář studánku  požehnal a ve svém kázání nechal přítomné zamyslet se nad potřebou a důležitostí starat se o vodní zdroje. Všechny poutníky, dvounohé  i  čtyřnohé,  vodou ze studánky pro štěstí  pokropil.

 

 

Program zpestřilo pásmo písniček dětského pěveckého souboru Potštejňáček. Hastrmánek  Floriánek s Adélkou dospělákům nalévali živou vodu a děti dostaly pitíčka. Zájemci dostali na památku pohlednici s razítkem a pohádky.

 

 

Poté se všichni přesunuli na hřiště ke studánce Mance. I zde byl malý kulturní program. Poutníci dostali za odměnu koláčky. Občerstvení na hřišti zajistili hasiči. Počasí nám opět přálo a tak jsme si sváteční odpoledne pěkně užili.

 

 

Děkujeme všem, co s přípravou a organizací  pomáhali a dětskému sboru Potštejňáček  za zpestření programu.

 

 

V neposlední řadě i poutníkům, kteří s námi cestu ke studánkám podnikli.

 

 

Děkujeme a těšíme se na příští první květen.

 

 

 

 fotografie z akce zde

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Studánky 2010


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář