Jdi na obsah Jdi na menu
 


Od května 2010  máme spuštěné nové stránky mavlast.eu

Jsme parta nadšenců, která založila občanské sdružení pro záchranu památek, udržení tradic a zvyků hlavně v naší vesničce Záměl, ale i v celém podhůří Orlických hor. V současné době se snažíme zachránit jedinou kulturní památku v obci Záměl a to bývalý zájezdní hostinc u  Fajfrů, pak u Hlaváčků  a teď mu říkáme u Karla IV. Proč?  Podle pověsti se zde při svém tažení na loupežného rytíře Mikuláše do Potštejna zastavil sám kralevic Karel IV. a tančil zde v hostinci kolem sloupu.(Více se dočtete v záznamu z kroniky.)

Ještě před vznikem o.s. jsme  v obci Záměl pořádali  dětské dny, loučení s prázdninami  i  jiné aktivity, při kterých jsme vždy čerpali náměty z pohádek, pověstí a povídek třeba i z Podorlicka.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poctivá obec Zámělská

(Alena, 1. 9. 2008 21:06)

Veliké díky Vám všem za účast a prezentaci naší krásné obce! Jste úžasní!!!

S přáním všeho dobrého, Alena

Tříkrálová sbírka

(Marie, 10. 1. 2008 9:45)

Díky, !!!!
Jsem nesmírně ráda, že existují takoví nadšenci jako jste Vy, kteří nehledí na svůj prospěch a věnují svůj volný čas na pomoc lidem v nouzi. Tím chci říci, že máte svá srdíčka na správném místě, protože služba a pomoc potřebným je jednou z nejkrásnějšíxch lidských vlastností, obzvláště je -li konána z lásky, což u Vás je úplnou samozřejmostí. Díky za všechny, kteří budou výtěžkem z této sbírky obdarováni. M.

pozdravení ...

(Alena, 9. 1. 2008 17:45)

Dobrý den, chtěla jsem Vás pozdravit a poděkovat, za tyto stránky a obrázky, které jsem zde našla.
Držím pěsti, aby se Občanskému sdružení dařilo i nadále.

S pozdravem Alena, HK